To nejzajímavější z Krkonoš

Navštivte turisticky bohaté Krkonoše a poznejte ty nejoblíbenější a nejhezčí místa Krkonoš. Ať už se vydáte do hlubin hor, na kole, pěšky nebo s kočárkem, všude na vás čekají samé krásy krkonošské přírody a života.
 

Oblíbená místa v Krkonoších

1603 metrů nad mořem

Každý Čech by měl jednou za život vystoupit na naší nejvyšší horu.  Vede hned na ní několik turistických stezek a to ze Špindlerova Mlýna, Malé či Velké Úpy a samozřejmě z Pece pod Sněžkou. 

Výhledy na nejvyšší vrcholy

Pokud chcete vyrazit za nejlepšími výhledy, tak právě na Hnědý vrch. Stojí zde nejvýše položená rozhledna v Krkonoších a a už po cestě nahoru se vám otevře výhled na na naše nejvyšší hory.

Harrachovské sklo

Chcete-li si odnést historii Krkonoš domů, navštivte sklárnu a muzeum skla v Harrachově v západních Krkonoších. Vznikla v roce 1712 a čeká vás zde víc jak 5000 skleněných exponátů. 

 

Vodopády s největším průtokem

Pokud se vydáte z Harrachova hlouběji do Krkonoš začněte Mumlavskými vodopády, které mají největší průtok vody ze všech vodopádů v České republice. Čeká vás tak příjemná procházka podél toku Mumlavy.

 

Labský důl s nejvyšším vodopádem

Ohromující údolí nejen s řekou Labe, ale i s nejvyšším vodopádem - Pančavským. Skrz rozhlehlý důl vás provede Harrachova cest, po které lze dojít až k prameni Labe. 

Zlaté návrší s pramenem Labe

Na Zlatém návrší můžete navštívit jak historická místa tak i přírodní úkazy. Začít můžete Mohylou Hanče a Vrbaty a pokračovat přes výhled na údolí Labe a samotný Pančavský vodopád a ukončit cestu u pramenu Labe.

 

Nejzelenější část Krkonoš

Rýchory jsou rájem milovníků zachovalé přírody. Pokud nemáte zrovna chuť na túry po větrem oprýskaných vrcholích Krkonoš, tak zavítejte právě sem. Rýchory si můžete plně užít i ze sedla svého kola.

 

6000 let staré rašeliniště

Černá hora zlaká v zimě každého díky své sjezdovce, v létě pak turisti navštěvují Černohorskou rašelinu. Stáří rašeliniště se odhaduje na 6000 let a skrývá v sobě mnohé.

 1. Krkonošská bobová dráha

Při návštěvě Pece pod Sněžkou můžete strávit skvělé chvíle plné zábavy a adrenalinu v místním Relax Parku, kde také mimo jiné se nachází bobová dráha. Nevynechejte ani ostatní atrakce!

Nejdelší lanový park

Příznivci lezení a velkých výšek by měli navštívit nejdelší lanový park Monkey park ve Špindlerově mlýně. O bezpečnost se postará kvalitní jištění a výstroj.

Nejpohádkovější stezka v Malé Úpě

Tuto stezku v Malé Úpě si zamilují nejmenší i dospělí. Po cestě narazíte na tabule s pohádkovými texty od spistovatelky Marii Kubátové. Trasu si určitě plně vychutnáte, měří  totiž 17 km.

Napříč Krkonošemi po magistrále

Pokud toužíte, aby vás Krkonoš doslova pohltily, vydejte se napříč Krkonošemi od východního Žacléře až po západní Harrachov po hlavní magistrále Krkonoš. Ideální na cyklistiku či běžky.

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění