Výlet z Nových Dvorů k Pěti Bukům

Když se vyvede krásný den a nemusí to být jen o víkendu, na tento výlet vám stačí i „všední“ odpoledne, doporučujeme vám trasu od Hostince Dvoračka v Nových Dvorech v Trutnově přes Vébrovku a zpátky do Trutnova přes penzion U Pěti Buků opět  do Nových Dvorů. Tento výlet si užijete zejména s dětmi, které si po turistickém pochodu mohou zaskotačit v areálu penzionu U Pěti Buků nebo jinak v tak zvané „Buřtárně“.

       

První zastavení na Dvoračce

Počátek výletu si naplánujte u Hostince Dvoračka v Nových Dvorech v Trutnově, kde můžete zaparkovat své auto. Pokud přijedete do města autobusem či vlakem, z autobusového nádraží i ČD je snadné se pěšky dostat do této části po červené turistické značce, zpočátku půjdete po Naučné stezce Cestou Bratří Čapků. Na Dvoračce si dejte malé občerstvení nebo jen kávičku před cestou na Vébrovku, malí výletníci si zatím mohou pohrát na dětském hřišti u hospůdky. Pak se již vydejte po červené TZ nejdříve novou zástavbou mezi kvetoucími zahrádkami, po levé ruce se vám otevře nádherný pohled na Černou horu a panorama východních Krkonoš.

 

Vébrovka vždy přitahovala turisty  

výhled na KrkonošeZ Nových Dvorů vás čeká stoupání až k rozcestí Bučina a dále po zhruba 3 km dojdete k lesní chatě Vébrovka. Jedná se o bývalou Čapkovu boudu, která byla kompletně zrekonstruována a dnes slouží jako kvalitní ubytovací zařízení se vším všudy. Chata, kterou postavil v roce 1923 Vincenc Weber, se brzy stala středem pozornosti trutnovských výletníků. Po druhé světové válce se zde ukrývali Vlasovci a podle historických pramenů  před Vébrovkou zastřelili ruskou hlídku.

 

Ze Zámeckého vrchu k Buřtárně

Cesta po KrkonošíchVaše cesta dále povede po hřebeni až na Zámecký vrch.a kousek od něho najdete pozůstatky hradu Rechenburk, jehož historie se váže k 13. století.  Cestou se můžete kochat pohledy na Rýchory a Vlčické skály.  Dojdete až k rozcestí Za Zámeckým vrchem a po zelené TZ se pusťte zpět do Trutnova k areálu U Pěti Buků.

Dostanete se tam asi po 3,5 km. V areálu penzionu, kde se také říká Buřtárna (na louce jsou připravená posezení a ohniště na opékání buřtů), na vás čeká příjemný a třeba i aktivní odpočinek. Zdejší kuchyň  vás jistě nezklame a děti si mohou zařádit na hřišti, které nepostrádá žádné ze současných herních  prvků včetně  trampolíny. Mají tady mimo jiné k dispozici i tenisové kurty, bazén a koně.

 

Poslední pivko třeba na Dvoračce

Až se vy i vaše ratolesti dostatečně nabažíte nabídky zdejších aktivit, vydejte se na cestu zpět směrem k ulici Za Komínem, dále pokračujte po ulici Přespolní až k ulici Poříčské. Po 2 km se dostanete opět do Nových Dvorů k  Hostinci Dvoračka. Můžete se zde ještě jednou zastavit a posledním pivkem uhasit žízeň po zhruba 8,5 km dlouhém pochodu. Výlet vám zabere bez zastávek zhruba 3 hodiny, vy ale počítejte s delší časovou rezervou, protože oba lákavé areály těžko projdete bez zastavení.

Možnosti ubytování v okolí

Hotel Večernice

Penzion Kamínek

Apartmán Krakonošovo

Rekreační domky Dolce

Horský hotel Friesovy boudy
Cena od: 450 Kč Cena od: 390 Kč Cena od: 216 Kč Cena od: 270 Kč

Všechna ubytování v Krkonoších

Trasa výletu na mapě

 

zdroj:mapy.cz

Přečtěte si další tipy na výlety

Expozice lehkého opevnění na pomezí Jizerských hor a Krkonoš

Tipy na výlety | Kořenov

Expozice lehkého opevnění se nachází v Kořenově, pod rozhlednou s krásným dívčím jménem Štěpánka. Vydejte se do útrob objektu LO, vzor 37, který byl nejdokonalejším objektem lehkého opevnění své doby.

Vydejte se s námi za Krkonošskými pohádkami Marie Kubátové

Tipy na výlety | Malá Úpa

Sníh již pomalu mizí i z nižších partií Krkonoš, a tak opět nastává čas pro pěší turistiku i pro cyklisty. Zejména pro děti jsou lákavé trasy, kde najdou nějaká překvapení, a jedna z nich se nachází v Malé Úpě.

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění