Užijte si bezva výlet z Pecky na Krkonošskou vyhlídku

Výlet, který vám doporučíme, zvládnou rodiče s dětmi i senioři. Užijí si jej malí i velcí, protože kromě prohlídky hradu Pecka se také projdete krásnou podkrkonošskou krajinou až na úžasnou Krkonošskou vyhlídku.

       

Prohlídka hradu Pecka

Hrad PeckaVáš výchozí bod výletu se nachází v centru městečka Pecka, kam se dostanete autobusem či autem. Z náměstí se vydejte  po červené turistické značce  zhruba 400 m do kopce až k hradu Pecka.

Před vámi se otevře pohled na částečnou zříceninu původně gotického hradu  ze 13. až 14. století. Pecka má za sebou pohnutou minulost, ale nejvíce vzkvétala v 17. století - v době, kdy zde žil a tvořil hudební skladatel, spisovatel, cestovatel a politik Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic (1564 – 1621).

Po prohlídce příkopů, opevnění,  hradní věže a osvětlené studny (hloubka  56 metrů), zavítejte do samotného hradu. S průvodcem si projdete sály,  mučírnu, sklepení i černou kuchyň. Expozice jsou zaměřeny nejen na dějiny hradu, ale zejména na život a dílo Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic.

Úchvatné rozhledy z Krkonošské vyhlídky

Pohled z Krkonošské vyhlídkyPo návštěvě hradu se vydejte z rozcestníku na Pecce po žluté turistické značce zhruba 2 km k Hornímu Javoří. Následně vaše trasa povede asi 1 km k obci Arnoštov  až k rozcestníku na Bukovinu u Pecky a odtud zahnete doleva a asi po půl kilometru dojdete stále po žluté TZ až ke Krkonošské vyhlídce.

V nadmořské výšce 531 metrů se nachází jedno z nejpůsobivějších rozhledových míst v Podkrkonoší, před vámi se totiž otevře nádherný rozhled nejen na Krkonoše, ale také na Jičínsko, Prachovské skály, Tábor, Trosky, Kumburk, Bradlec, Kozákov, Ještěd a Zvičinu.

Přírodní památka - údolí Javorky

Roubenka na Cestě k Hradu PeckaPo modré TZ se budete vracet asi 2 km zpátky na Pecku.  Po celý čas vašeho putování si všímejte nejen krásné krajiny, ale také zdejší podhorské architektury, zejména pak roubených chalup.

Vychutnejte si také pohled na údolí říčky Javorky,  která se vine v délce zhruba 5 km mezi Ostroměří a Šárovcovou lhotou. Údolí, které odděluje Mlázovický a Hořícký Chlum, je přírodní památkou. Důvodem ochrany této vzácné lokality jsou slatinné louky u přirozeného toku Javorky s výskytem chráněných druhů rostlin a živočichů.

Možnosti ubytování v okolí

Hotel Friesovy Boudy

Penzion Kamínek

Srub Kašparáci

Penzion V Jilmu

Cena od: 660 Kč Cena od: 390 Kč Cena od: 380 Kč Cena od: 245 Kč

Všechna ubytování v Krkonoších

Trasa výletu na mapě

 

Přečtěte si další tipy na výlety

Cesta přez Krkonoše

Výlet z Nových Dvorů k Pěti Bukům - příjemná rodinná procházka

Tipy na výlety | Trutnovsko

Když se vyvede krásný den a nemusí to být jen o víkendu, na tento výlet vám stačí i „všední“ odpoledne, doporučujeme vám trasu od Hostince Dvoračka v Nových Dvorech v Trutnově přes Vébrovku a zpátky do Trutnova.

Procházka z Černé Hory

Procházka z Černé hory pro seniory a rodiny s dětmi

Tipy na výlety | Janské Lázně

Jedním z nejnavštěvovanějších míst a center zimní i letní turistiky východních Krkonoš je Černá hora. Tyčí se nad lázeňským městem Janské Lázně a   vede na ni moderní osmimístná kabinková lanová dráha Černohorský express.

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění