Užijte si Velikonoce na sněhu - prožijte prodloužený víkend na lyžích

Letošní příchod jara si dává trochu na čas, proto jsou v Krkonoších stále dobré podmínky k lyžování. I když se sluníčko již ukázalo a zpříjemnilo milovníkům zimních sportů jejich aktivity, teploty se na horách drží stále okolo bodu mrazu. Sníh tak na sjezdovkách pravděpodobně vydrží až do poloviny dubna. Před námi jsou Velikonoce (28. 3.), což znamená pár dní volna. Děti mají velikonoční prázdniny již ve čtvrtek 24. a v pátek 25. března. Na horách si tedy můžete užít třeba celých pět dní.

     

Ve skiareálu  Špindlerův Mlýn je stále v provozu až 12 km sjezdovek

Ve vyhledávaném  středisku zimních sportů v Krkonoších ve Špindlerově Mlýně je v současné době 12 km upravených a zasněžených sjezdovek různých obtížností, a to ve Svatém Petru, Hromovce a Medvědíně. Lanovka Medvědín, Labská a vleky na Horních Mísečkách jsou stále v provozu a všechny sjezdovky jsou  otevřeny. Celkem funguje  5 lanovek a několik vleků. Běžkaři si mohou v okolí Špindlerova Mlýna až na hřebeny užívat  denně upravované běžecké tratě. Výška sněhu je nyní v této lokalitě na sjezdovkách 40 cm, výška sněhu mimo tratě je 30 cm. Po celém areálu funguje bezplatný skibus. Ve Špindlerově Mlýně mají lyžařské i snowboardové školy a  U-rampu. Oblíbené je také středisko Hromovka a zdejší téměř 1600 metrů dlouhá osvětlená sjezdovka pro večerní lyžování od 18 do 21 hodin. Ve Špindlerově Mlýně si přijdou na své také vyznavači snowparků.

 

Skibusy ve SkiResortu Černá hora jsou stále v provozu

Jedním z nejnavštěvovanějších míst a center zimní turistiky východních Krkonoš je Černá hora (1299 m). Na Černou horu vede z Janských Lázní osmimístná kabinková lanovka  Černohorský Express,  která je v provozu od 8.30 do 16 hodin (17.30 hod.).  Přeprava lyžařů mezi areály SkiResort Černá hora – Pec Pod Sněžkou je zajištěna skibusy. Skibusové linky jsou i mezi Janskými Lázněmi a  Černým Dolem.  Ve všech střediscích jsou lyžařské areály stále v provozu. V rozsáhlém lyžařském centru Černá hora je možné využít i sedačkovou lanovku Protěž a Hofmanky Express či dalších 5 vleků. Otevřeno je celkem 15 km sjezdovek,  večerní lyžování  si můžete o víkendu užít  na Protěži.  Běžecké tratě v délce 40 km  se stále udržují, trasa SkiTour  je také otevřena, takže si ji můžete projet na lyžích z Černé hory  až do Pece pod Sněžkou.

Pro dobré lyžaře je v Peci pod Sněžkou otevřena černá sjezdovka Hnědý vrch II

Také v Peci pod Sněžkou jsou stále dobré podmínky pro lyžování. Zdejší skiareál je jedním z nejlepších v Čechách, je součástí SkiResortu Černá Hora – Pec pod Sněžkou. Lyžařské středisko provozuje v těchto dnech lanové dráhy Zahrádky Express a Hnědý vrch a dále 9 lyžařských vleků.  Lyžařům je k dispozici 11 upravovaných sjezdovek a freestyle park.  Ti zkušenější lyžaři přivítají černou sjezdovku Hnědý vrch II.  K dispozici je také  7 červených a 8 modrých tratí.  Celkem je otevřeno a upraveno na 11 km sjezdovek.  V Peci pod Sněžkou provozují i večerní lyžování na Javoru (18 – 21 hodin). V provozu je také  zdejší  obří slalom s  měřením rychlosti. Otevřena je trať s klopenými zatáčkami a tunelem -  FUNLINE. Výška sněhu je na sjezdovkách 50 cm a mimo sjezdovky 25 cm. Jistě si během své návštěvy Pece pod Sněžkou také rádi vyjedete  lanovkou až  na naši nejvyšší horu Sněžku (1603 m n.m.), Nová lanová dráha s čtyřmístnými uzavřenými kabinami je v provozu denně od 8 do 18 hodin. Pro běžkaře je upraveno 12 km tratí.

 

Projeďte si bílou stopu z Pomezních bud na Lysečiny

Skiareál Malá Úpa se nachází u samých hranic s Polskem  a  díky své poloze 1000 m n.m. je jedním z nejvýše položených zimních středisek. Na šesti sjezdovkách, kterých je tu dosud v provozu na 3 km, leží  20 cm sněhu, mimo tratě pak 15 cm sněhu. Dobré jsou lyžařské podmínky na Pomezních Boudách, kde je vlek dlouhý 1 km, i v areálu U kostela. (Ten bude však po malé přestávce v provozu včetně dopravy skibusy až od čtvrtka 24. 3. do pondělí 28. 3.) V celém zimním středisku funguje 6 vleků a dětský snowpark s lyžařskou školičkou. Umělé zasněžování udržuje sjezdovky v kvalitním stavu, je zde také večerní lyžování. Zhruba 11 km upravených běžeckých tratí je k dispozici vyznavačům bílých stop - z Pomezních Bud na Lysečiny a běžkaři si mohou projet i okruh Kraví  hora.

SKiMU Apartmá ny

Pension John

Chata Viktorka

Apartmány FIRN

Cena od: 315 Kč Cena od: 200 Kč Cena od: 450 Kč Cena od: 325 Kč

 

Všechna ubytování v Krkonoších

Také Rokytnice nad Jizerou má svůj Kaprun, kde si bezva zajezdíte

Pokud se rozhodnete pro západní Krkonoše, doporučujeme lokalitu v Rokytnici nad Jizerou. Lyžaři ocení pravidelně upravované sjezdovky i běžecké tratě. V provozu je stále jeden z největších skiareálů - Horní Domky, odkud vede čtyřsedačková lanovka až na Lysou horu. Z výstupní stanice lanové dráhy se můžete pustit několika směry po kvalitních sjezdovkách. Běžkaři zde mají výchozí místo mimo jiné i na běžeckou Krkonošskou magistrálu. Na sjezdovkách leží 35 cm technického sněhu. Ve skiareálu Horní Domky jsou v provozu od 8 do 16 hodin obě lanové dráhy. Otevřeny jsou sjezdovky Turistická modrá, červený Slalomový svah a Kaprun. Jarní lyžování zde provází řada aktivit a atraktivních soutěží.  Funguje zde dětský snowpark  a půjčovny veškerého lyžařského vybavení.

 

Na Doppliku v Harrachově si zalyžujete i večer

Zimní středisko v Harrachově patří mezi jedno z nejkrásnějších v západních Krkonoších a je proslavené zejména skokanskými můstky, na kterých se odehrávají mimo jiné i světové poháry a mistrovství světa. Na zdejších sjezdovkách leží dosud 40 cm sněhu, mimo tratě je 15 cm sněhu. V provozu je 6 km sjezdovek. Obě lanovky a lyžařský vlek jsou stále v provozu od  8-16 hodin. Otevřeny a denně upravovány jsou sjezdovky Červená II v centru, Červená I a Modrá v Rýžovišti. Lyžařský vlek Dopplik je také denně k dispozici, navíc můžete využít i večerní lyžování do 20 hodin. Na Čertovu horu vás vyvezou dvě čtyřsedačkové lanovky, odkud se můžete pustit dolů po pravidelně zasněžovaných sjezdovkách. K dispozici je zde několik lyžařských škol a dětských snowparků. Běžkaři si v Harrachově také mohou přijít na své. Pokud vám nestačí v současné době upravených téměř 20 km běžeckých tras v okolí Harrachova, máte možnost rozjet se po bílých stopách po běžecké magistrále až na horské hřebeny.

 

Benecko je ideální pro milovníky bílých stop

Skiareál Benecko vyhledávají zejména rodiny s dětmi, na náročných i poměrně mírných svazích, kde se dosud nachází 30 cm sněhu, se vyřádí  zkušení lyžaři i začátečníci. Čtyřsedačková lanovka a 10 vleků vás vyveze na 15 sjezdovek dohromady dlouhých zhruba 3 km. Mají zde snowparky pro freestylisty, snowtubingové dráhy a dětský skipark. Vlek Jesen má zkrácenou provozní dobu do 12 hodin, ale pokud bude zájem lyžařů, provozní dobu rádi protáhnou. Večerní lyžování je již pouze na vleku HSK, a to od 23. 3. do 29. 3. Samozřejmostí je umělé zasněžování a pravidelná úprava sjezdovek. Na Benecku jsou dosud sjízdné běžecké tratě v délce asi 40 km, právem se tady říká Běžkařský ráj.

zdroj fotografií: www.facebook.com/BeneckoKrkonose, www.facebook.com/SkiResortCernaHoraPec, www.facebook.com/skiareal.cz, www.facebook.com/Skiareal-Harrachov

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění