Špindlerovské otevírání léta aneb zahájení letní turistické sezóny 2016

Špindlerův Mlýn vás srdečně zve na slavnostní zahájení letní sezóny. Tato již tradiční akce s bohatým programem představí „Špindl“ a jeho okolí jako příjemné místo pro strávení volných letních dní uprostřed krásné přírody. Koná se v sobotu 28. května od 9.00 do 17.00 hod. v prostoru dolní stanice lanovky Svatý Petr a pro návštěvníky je připravena řada sportovních i zábavných akcí.

     

Program pro rodiny s dětmi i sportovce

Za turistikou

V 9.00 hod. ráno proběhne slavnostní zahájení zábavných výletních tras Mechová pěšinka a Cesta stopaře. Terén je příjemný a vhodný pro rodiny s dětmi včetně batolat v kočárku i pro vozíčkáře. Děti se mohou těšit na dětské hřiště Krakonošův palouček na Pláni, v blízkosti panoramatické restaurace.

Za zábavou

Mezi 11.00 – 15.00 hod. bude probíhat Jarní dílna život a strom, spojená se zábavnými aktivitami a úlohami, za které účastníci obdrží odměny.

Za sportem

Sportovně založení návštěvníci mohou zamířit do areálu Sv. Petr a od 10.00 do 16.00 hod. si zde užít pumptrack pro cyklisty. Milovníkům golfu nabídne svůj green devítijamkové hřiště Discgolf.

Na své si přijde každý

Na malé návštěvníky čeká dětské přemostění a vyznavači adrenalinu si budou moci zapůjčit terénní tříkolky a koloběžky.

Akce 1 + 1

V průběhu celého dne můžete využívat zajímavou akci, nazvanou 1 + 1. Například při koupi dvou jízdenek lanovkou budete mít jednu zdarma, při koupi dvou zmrzlin zaplatíte pouze jednu a stejná nabídka platí i pro ubytování ve vybraných hotelech. Akce bude probíhat pouze v sobotu 28. 5. 2016, pro ubytování platí po celý víkend. A nevyužít tuto jedinečnou nabídku by bylo opravdu škoda. Krkonoše vám toho totiž mají opravdu hodně co nabídnout.

Ubytování v okolí

Hotel Martin

Penzion Brněnka

Hotel Esprit

Penzion Monika

Cena od: 790 Kč Cena od: 400 Kč Cena od: 400 Kč Cena od: 490 Kč

 

Všechna ubytování ve Špindlerově Mlýně

TIP: Ze Špindlu na Medvědín či Pláň

Ze Špindlerova Mlýna můžete zamířit do mnoha pěkných míst buď po svých, nebo si ulehčit cestu pomocí lanovky. Jen asi 5 km od centra města je oblíbený turistický cíl Bouda u Bílého Labe, u které začíná NS podél Čertovy strouhy. Cesta k boudě vede malebným údolím  Bílého Labe . Lanovka vás pohodlně dopraví na Medvědín, odkud dojdete po Bucharově cestě ke Šmídově vyhlídce s výhledem na okolní hory včetně Sněžky.

 

Z Medvědína po červené třeba na Sněžné jámy

Červená značka vás pak dovede k Vrbatově boudě a kolem Hančova pomníku k rozcestí Labská bouda, kde si můžete vybrat kudy dál. Atraktivních možností je celá řada:  pramen Labe , Labská louka, Sněžné jámy, Mužské a Dívčí kameny a mnohé další.

 

Ze Svatého Petra lanovkou na Pláň

Lanovka ze  Sv. Petra  vás vyveze opačným směrem na místo příznačně nazvané Pláň. Vede tudy okružní trasa například k Boudě na Pláni a k Hájence, ale i další, díky kterým si užijete nádherné výhledy a krásnou krkonošskou přírodu.

 

Vyberte si vlastní trasu

zdroj: mapy.cz

Podívejte se, jak se vítalo léto minulý rok

/album/prohlednete-si-jak-se-vitalo-leto-minuly-rok/spindl-otevirani-leta-1-jpg/
/album/prohlednete-si-jak-se-vitalo-leto-minuly-rok/spindl-otevirani-leta-13-jpg/
/album/prohlednete-si-jak-se-vitalo-leto-minuly-rok/spindl-otevirani-leta-10-jpg/
/album/prohlednete-si-jak-se-vitalo-leto-minuly-rok/spindl-otevirani-leta-11-jpg/
/album/prohlednete-si-jak-se-vitalo-leto-minuly-rok/spindl-otevirani-leta-5-jpg/
/album/prohlednete-si-jak-se-vitalo-leto-minuly-rok/spindl-otevirani-leta-2-jpg/
/album/prohlednete-si-jak-se-vitalo-leto-minuly-rok/spindl-otevirani-leta-7-jpg/

zdroj: https://www.mestospindleruvmlyn.cz

Prohlédněte si plakát letošního ročníku

 

Kde se akce koná?

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění