Vyražte na hory! Pro lyžování jsou i přes rozmary počasí stále příznivé podmínky.

Kdo se chystá v nadcházejících dnech do Krkonoš za zimními radovánkami, rozhodně si to užije. Lehce se ochladilo a dokonce připadl i nový sníh. Takže milovníci sjezdového lyžování, běžek i snowboardů neváhejte a vzhůru do hor!

     

Podívejte se s námi na ta nejznámější střediska

Přírodního sněhu poměrně přibylo a díky menším nočním mrazíkům mohou lyžařská střediska sjezdovky zasněžovat. Vrstva sněhu se na upravených sjezdovkách pohybuje v rozmezí mezi 50 až 90 cm, mnohde je již dokonce  vyšší.
 

Navštivte Špindlerův Mlýn

Ve vyhledávaném  středisku zimních sportů v Krkonoších ve Špindlerově Mlýně a jeho okolí je v současné době více než 20 km upravených a zasněžených sjezdovek různých obtížností a 13 lanovek a vleků. Milovníci bílých stop si mohou v okolí Špindlerova Mlýna užívat  denně upravované běžecké tratě. Výška sněhu je nyní v této lokalitě od 50 do 90 cm, připadlo místy i 10 cm prašanu. Po celém areálu funguje bezplatný skibus. Hlavními lyžařskými areály jsou  Medvědín  - Horní Mísečky a   Svatý Petr.  Je zde mimo jiné večerní lyžování, lyžařské školy, snowboardová škola a U-rampa. Oblíbené je také středisko  Hromovka  a zdejší téměř 1600 metrů dlouhá osvětlená sjezdovka pro večerní lyžování (od 18 do 21 hodin). Ve Špindlerově Mlýně si přijdou na své také vyznavači snowparků. V současné době je v provozu Funtrack právě na Hromovce. Do Špindlerova Mlýna se nechte nalákat kromě lyžování také třeba na prohlídku Špindlerovského ledária, které je umístěno u horní stanice RWE line ve Svatém Petru. Ledárium je denně přístupné od  9 do 15.30 hodin.

 

V Peci si nejen skvěle zalyžujete

Také v Peci pod Sněžkou jsou stále dobré podmínky pro lyžování. Zdejší skiareál je součástí Skiresortu Černá Hora – Pec pod Sněžkou. Lyžařské středisko provozuje v těchto dnech obě čtyřsedačkové lanové dráhy a dalších 9 vleků.  Lyžařům je k dispozici 12 km upravovaných sjezdovek a freestyle park. V Peci pod Sněžkou je v provozu i večerní lyžování na osvětlených sjezdovkách Protěž a Javor či Modřín ve Velké Úpě. Výška sněhu na sjezdovkách se pohybuje v rozmezí od 30 cm do 60 cm. Jistě si během své návštěvy Pece pod Sněžkou také rádi vyjedete lanovkou až  na naši nejvyšší horu Sněžku (1603 m n.m.). Nová lanová dráha s čtyřmístnými uzavřenými kabinami je v provozu denně od 8 do 18 hodin.

 

Černohorský Expres vás i s lyžemi dopraví přímo na Černou horu

Z Janských lázní se můžete dopravit na Černou horu (1299 m) kabinkovou lanovou dráhou Černohorský Express. Přeprava lyžařů mezi areály SkiResort Černá hora – Pec Pod Sněžkou je zajištěna skibusy. Skibusové linky jsou i mezi Janskými Lázněmi a  Černým Dolem. V lyžařském areálu v Janských lázních mohou lyžaři využít také sedačkovou lanovku Protěž a několik dalších vleků, které spojují 4 červené a 10 modrých sjezdovek. V provozu je v současné době 9 vleků, 16 km sjezdovek, na kterých je 50 cm převážně technického sněhu. Upraveno je na 55 km běžeckých tratí. Nefunguje však sáňkařská dráha.

/album/a36/a2-rokytnice-n-j-jpg/
/album/a36/lanovkadsc-2466-jpg/
/album/a36/p1080982-jpg/
/album/a36/p1080985-jpg/
/album/a36/p2241020-jpg/
/album/a36/petrikovice-2-jpg/
/album/a36/dscn3281-jpg1/

Také v Rokytnici nad Jizerou se stále lyžuje

Pokud se rozhodnete pro západní Krkonoše, doporučujeme lokalitu v Rokytnici nad Jizerou. Ve zdejších lyžařských střediscích je nyní v provozu (od 8 do 16 hodin) 18 vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky. Celkem je zde 10 km sjezdovek, na kterých leží do 50 cm sněhu. Jeden z největších skiareálů v republice se nachází v Horních Domkách a právě odtud vede čtyřsedačková lanovka až na Lysou horu.  Odtud se můžete pustit několika směry po kvalitních sjezdovkách i po bílé stopě. Druhá lanovka vede do stanice Horní Domky, odkud vede několik sjezdovek s místy šířokých až 100 m. Pro snowboardisty je připraven snowpark. Návštěvníky dopraví skibus  zdarma z města přímo do sportovních center. Ve zdejším Skiregionu je k dispozici až 12 lyžařských areálů na jeden skipas, a to nejen v Rokytnici nad Jizerou, ale také v Harrachově, Pasekách Nad Jizerou, v  Příchovicích  a v  Rejdicích .

 

Sněhové podmínky se mohou ze dne na den změnit

Pokud se v těchto dnech vypravíte na víkend, prázdniny  či dovolené do Krkonoš, určitě nebudete zklamáni. Možná se jen změní kvůli sněhovým podmínkám uváděný počet fungujících vleků,  sjezdovek  a běžeckých tratí. Doufejme, že k lepšímu.

 

zdroj fotografií: www.facebook.com/skiareal.cz

Možnosti ubytování v okolí

Hotel Pecr

Penzion Melkus

Horská chata Javoří mlýn

Penzion Marienka

Cena od: 600 Kč Cena od: 470 Kč Cena od: 460 Kč Cena od: 650 Kč

 

Všechna ubytování v Krkonoších

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění