Na horách jsou stále dobré podmínky, i když jaro ťuká na dveře

Jarní prázdniny sice ve všech krajích pomalu končí, mnozí z nás si však ještě vybírají zimní dovolenou nebo si rádi zajedou o víkendu na parádní lyžovačku, o kterou se jim postaral čerstvě napadlý sníh. V Krkonoších je stále v provozu řada lyžařských středisek, kde si na své přijdou milovníci sjezdového lyžování, běžek i snowboardů.

     

Z Harrachova lanovkou na Čertovu horu a zpět po několika sjezdovkách

Zimní středisko v Harrachově patří mezi jedno z nejkrásnějších v západních Krkonoších a je proslavené zejména skokanskými soutěžemi včetně světových pohárů a mistrovství světa. Na zdejších sjezdovkách leží dosud 30 až 50 cm sněhu a v provozu je 6 km sjezdovek. Obě lanovky a lyžařský vlek jsou v provozu od 8 do 16 hodin.  Lyžaři vyhledávány jsou sjezdovky Červená II v centru, Červená I a Modrá v Rýžovišti, lyžařský vlek Dopplik je denně k dispozici i na večerní lyžování. Na Čertovu horu vás vyvezou dvě čtyřsedačkové lanovky, odkud se můžete pustit dolů po pravidelně zasněžovaných sjezdovkách. K dispozici je zde několik lyžařských škol a dětských snowparků. Běžkaři si v Harrachově také mohou přijít na své. Pokud vám nestačí v současné době upravených přes 20 km běžeckých tras v okolí Harrachova, máte možnost rozjet se po bílých stopách po běžecké magistrále až na horské hřebeny. Jedná se o nejdelší běžeckou stopu (100 km) ve střední Evropě.

 

Benecko je ideální pro milovníky bílých stop

Skiareál Benecko je vyhledávaný zejména rodiny s dětmi, na náročných i poměrně mírných svazích, kde se dosud nachází od 30 do 50 cm sněhu, se vyřádí  zkušení lyžaři i začátečníci. Čtyřsedačková lanovka a 10 vleků vás vyveze na 15 sjezdovek dohromady dlouhých zhruba 3 km. Mají zde snowparky pro freestylisty, snowtubingové dráhy a dětský skipark. Samozřejmostí je umělé zasněžování i večerní lyžování. Na Benecku jsou dosud upravené či sjízdné běžecké tratě v délce asi 40 km, právem se tady říká Běžkařský ráj. Široké tratě jsou napojeny na další trasy na Žalý, do Vrchlabí, na Mísečky a na hřebeny Krkonoš na Krkonošskou běžeckou magistrálu.

Hotel Alpina

Penzion Katty

Penzion Pretty

Penzion Seidl

Cena od: 500 Kč Cena od: 430 Kč Cena od: 500 Kč Cena od: 450 Kč

 

Všechna ubytování v Krkonoších

Zajeďte si do Špindlerova Mlýna třeba na večerní lyžování

Ve vyhledávaném  středisku zimních sportů v Krkonoších ve Špindlerově Mlýně je v současné době 12 km upravených a zasněžených sjezdovek různých obtížností, a to ve Svatém Petru, Hromovce a Medvědíně. V provozu je 5 lanovek a několik vleků. Milovníci bílých stop si mohou v okolí Špindlerova Mlýna užívat  denně upravované běžecké tratě. Výška sněhu je nyní v této lokalitě od 30 do 60 cm. Po celém areálu funguje bezplatný skibus. Je zde mimo jiné večerní lyžování, lyžařské školy, snowboardová škola a U-rampa. Oblíbené je také středisko Hromovka a zdejší téměř 1600 metrů dlouhá osvětlená sjezdovka pro večerní lyžování. Ve Špindlerově Mlýně si přijdou na své také vyznavači snowparků.

 

Ve SkiResortu Černá hora je dostatek sněhu a v provozu až 17 sjezdovek

Jedním z nejnavštěvovanějších míst a center zimní turistiky východních Krkonoš je Černá hora (1299 m). Na Černou horu vede z Janských Lázní osmimístná kabinková lanovka Černohorský Express. Přeprava lyžařů mezi areály SkiResort Černá hora – Pec Pod Sněžkou je zajištěna skibusy. Skibusové linky jsou i mezi Janskými Lázněmi a Černým Dolem. V rozsáhlém lyžařském areálu je možné využít i sedačkovou lanovku Protěž a Hofmanky Express, dále například vleky Anděl, Sport 1 a 2, Formánek 1 a 3 či Idyla. Na Protěži si můžete zalyžovat také večer. Otevřeno je 17 sjezdovek v celkové délce 16 km, na kterých leží 40 až 70 cm přírodního i technického sněhu. V provozu je i Černohorská sáňkařská cesta, upraveno je na 30 km běžeckých tratí.

 

Malá Úpa má areály na Pomezních Boudách a U kostela

Skiareál Malá Úpa se nachází u samých hranic s Polskem ve východních Krkonoších a  díky své poloze 1000 m n.m. je jedním z nejvýše položených zimních středisek v České republice. Na sjezdovkách, kterých je tu dosud v provozu na 3 km, leží stále 40 cm sněhu. Dobré jsou lyžařské podmínky nejen na Pomezních Boudách, kde je vlek dlouhý 1 km, ale také v areálu U kostela. V celém zimním středisku jsou čtyři vleky a dětský snowpark s lyžařskou školičkou. Umělé zasněžování udržuje sjezdovky v kvalitním stavu, je zde také večerní lyžování. Skibusy zajišťují přepravu mezi oběma areály. Zhruba 10 km upravených běžeckých tratí je k dispozici vyznavačům bílých stop - z Pomezních Bud na Lysečiny a běžkaři si mohou projet i okruh Kraví hora. Malá Úpa se nachází na trase Krkonošské magistrály spojující západní a východní Krkonoše,  dlouhá je 80 km a začíná v Harrachově.

zdroj fotografií: www.facebook.com/skiareal.cz, www.facebook.com/Skiareal-Harrachov, www.facebook.com/SkiResortCernaHoraPec, www.facebook.com/SkiResortCernaHoraPec

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění