/album/fotogalerie-hora-snezka/z-lucni-boudy-na-snezku-jpg1/
/album/fotogalerie-hora-snezka/img-6439-jpg/
/album/fotogalerie-hora-snezka/img-4562-jpg/
/album/fotogalerie-hora-snezka/img-4554-jpg/
/album/fotogalerie-hora-snezka/img-4546-jpg/
/album/fotogalerie-hora-snezka/img-4535-jpg/

Poloha na mapě

Hora Sněžka - Pec pod Sněžkou, Krkonoše

Nejvyšší hora Krkonoš a celé České republiky se jmenuje Sněžka a najdete ji až v 1603 metrech nad mořem na Hraničním hřebenu ve východní části Krkonoš.

Hora Sněžka

     

O hoře

Třiceti akrový skalnatý holý vrchol vám nabídne neomezený panoramatický výhled do vzdálených krajin na území České republiky i Polska. Průměrná roční teplota se tady pohybuje okolo 0,2 ºC. Na Sněžce se nachází i několik staveb - konečná stanice lanovky z Pece pod Sněžkou, rotundová kaple sv. Vavřince o výšce čtrnáct metrů, kamenný trigonometrický obelisk a Polská bouda s meteorologickou stanicí. Navíc tady sídlí nejvýše položená Česká poštovna, odkud se posílá pošta s razítkem Poštovna na Sněžce.

 

Nové přeměření

Geodézie Krkonoše s.r.o. vypracovala technickou zprávu o novém nejvyšším bodě Sněžky. Ten se nachází 3,5 metru za českou hranicí u kaple svatého Vařince s přesnou hodnotou 1 603,30 metrů nad mořem.

 

Jak na Sněžku

Na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras, ale také nová kabinová lanová dráha, která startuje v Peci pod Sněžkou a má mezistanici na Růžové hoře. Lanová dráha je v provozu každou celou hodinu od 8 do 18 hodin každý den.

 

Tip na výlet

Od roku 2004 se můžete podívat do zpřístupněného starého dolu ve Sněžce. Turisté se mohou podívat do dolu Kovárna s 250 metry unikátních vydobytých prostor a lze si také vyzkoušet práci středověkých havířů a podívat se na funkční repliky historického důlního zařízení. Důl Kovárna je během července a srpna otevřen ve čtvrtek, v pátek, sobotu a v neděli, vstupy do podzemí jsou vždy 10, 11:30, 13, 14,30 a 16 hodin.

Okolí Hory Sněžky
zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění