Fotogalerie

/album/fotogalerie-krkonose/a1-jpg13/
/album/fotogalerie-krkonose/a4-jpg10/
/album/fotogalerie-krkonose/a7-jpg13/
/album/fotogalerie-krkonose/a9-jpg9/

Národní park Krkonoše

Říká se, že hory člověka nikdy nezklamou. Krkonoše, to dokazují v každém ohledu. Jsou jediným českým pohořím, které má v několika oblastech vysokohorský ráz. Skalnaté hřebeny, hluboká údolí, vodopády, horské louky, čistý horský vzduch, výborné možnosti turistiky a  řady nejrůznějších aktivit v letním období, stejně jako užívání si na upravených sjezdovkách a běžkařských trasách v zimě, to vše Vám nabídnou Krkonoše. Ať vyrazíte do středních, východních či západních Krkonoš, každá oblast má pro vás připraveno nejedno překvapení.

     

Okuste Krkonošská NEJ

Zdolejte naši nejvyšší horu Čech Sněžku nebo se vydejte na báječné hřebenové tůry. Okuste nezapomenutelné Krkonošské horské boudy, které lákají tisíce turistů pro svoji neopakovatelnou atmosféru. Udělejte něco pro své zdraví a objevte pravé krásy Krkonoš. Je zde co dělat po celý rok. V zimě nejlepší podmínky pro lyžování, snowboarding, ale také pro milovníky běžek. 

V létě Vám usnadní cesty za poznáním a zážitky značené turistické a cyklistické stezky. Při svém cestování můžete obdivovat četnou lidovou architekturu vesniček a horských samot. Charakteristické jsou dřevěné roubené domy. Výjimečná příroda nabízí například mnoho zajímavých vysokých a mohutných vodopádů. V Krkonoších pramení řeka Úpa, Bílé Labe a řeka Labe v nadmořské výšce 1386 metrů na Zlatém návrší. Svůj volný čas můžete trávit v regionu Krkonoše i jinými činnostmi než v zimě lyžováním a v létě pěšími či cyklistickými výlety. Obdivovat můžete zajímavé expozice v krkonošských muzeích, kaple, zbytky hrádků a různé zajímavé památky. Odpočinkový čas klidně zaměřte na oblíbený golf, tenis, bowling, jízdy na koních nebo na adrenalinovou zábavu – o nic podobného v oblasti Krkonoš nepřijdete. Relaxaci završte plaváním na koupalištích, nebo si dopřejte zdraví prospěšný pobyt v solné jeskyni.

 

 

 

Ideální místo pro Vaši dovolenou

Krkonoše jsou také známé pro výbornou nabídku ubytování v různých kategoriích. Ubytovat se můžete na hřebenech hor ve známých horských boudách v Krkonoších různých kateri je soustředěno především na velké množství horských chat a chalup, které jsou menšími nebo většími turistickými hotely či bydlením v soukromí. Ubytování Krkonoše a okolí je různorodé a nabídka jednoduchých chalup či naprosto moderních s bohatou zábavou a jiným využitím si najde mnoho příznivců. Samozřejmě nechybí útulné hotely, penziony a apartmány – každý si vybere atraktivní ubytování na zimní nebo letní dovolenou, či ke strávení speciálních ročních svátků – Vánoce, Silvestr a Velikonoce.

 

Může Vás zajímat

Inspirujte se na výlety a prokoumejte zajímavé informační weby, portály a blogy o Krkonoších, jejich jednotlivých turistických lokalitách a okolních míst.

 

Poznejte jednotlivé oblasti Krkonoš

 

Západní Krkonoše

Mezi nejznámější střediska západních Krkonoš patří Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Benecko a Vítkovice v Krkonoších...

 

 

 

 

Centrální Krkonoše

V centrální části naleznete střediska Špindlerův mlýn, Vrchlabí, Herlíkovice, Horní Mísečky...

 

 

 

 

Východní Krkonoše

Ve východní části můžete navštívit Pec pod Sněžkou, Janské Lázně, Velká Úpa, Malá Úpa...

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění