/album/fotogalerie-rozhledna-rtyne-v-podkrkonosi-/rtyne-jpg1/
/album/fotogalerie-rozhledna-rtyne-v-podkrkonosi-/rtyne6-jpg/

Poloha na mapě

Rozhledna Rtyně v Podkrkonoší, Krkonoše

Rozhlednu Rtyně v Podkrkonoší najdete v nadmořské výšce 430 m a byla postavena v roce 2002 o výšce osm metrů. Vyhlídková plošina je v šesti metrech. 

rozhledna Rtyně v Podrkonoší

     

Rozhledna u silnice

Dřevěná vyhlídková věž stojí u jižního okraje Rtyně v Podkrkonoší. Rozhlednu Rtyně v Podkrkonoší najdete v nadmořské výšce 430 m a byla postavena v roce 2002 o výšce osm metrů. Vyhlídková plošina je v šesti metrech. Dřevěná vyhlídková věž stojí u jižního okraje Rtyně v Podkrkonoší. Pouhých 23 schodů vás dělí od krásného výhledu na Krkonoše, Jestřebí hory, na Úpici, na rtyňský kostel Jana Křtitele s dřevěnou zvonicí, Červený Kostelec a Rtyni v Podkrkonoší.

 

Provozní doba

bez omezení

 

Jak se tam dostat

Autem z centra města Rtyně v Podkrkonoší po silnici č. 14, ve směru na Červený Kostelec. Pěšky z centra města po zelené turistické značce. Rozhledna je součástí areálu ČS Robin Oil. 

 

Vstupné​

zdarma

Tip na výlet

V okolí rozhledny se nachází další rozhledna Žaltman včetně betonového pásma bunrků. Vše se nachází na hřebeni Jetřebích hor, čeká vás tedy výstup, ale procházky po hřebeni lesem za to určitě stojí. 
 
Zdroj: Mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.