Pojizerský Pacifik, Krkonoše

Nejen milovníky vlaků a vyčerpávající pěší turisty zaujme možnost cesty Pojizerským pacifikem - vlakem spojujícím Martinice s Rokytnicí z jehož okýnek se skýtá nádherný výhled.

     

Unikátní nádraží v Martinicích

Pojizerským Pacifikem se nazývá železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou. Nádraží Martinice v Krkonoších pochází z roku 1871 a má pěknou architekturu a několik unikátů: nejvyšší počet mechanických návěstidel, originální elektromechanický systém zabezpečení. Na trati můžete spatřit původní mostní stavby a další vybavení z časů výstavby. Nechybí úchvatná okolní příroda, panorama hor, vrch Žalý, železný most za Víchovou a průjezd 80 m dlouhým tunelem u Hradska. Vlak končí v Rokytnici nad Jizerou.

 

Kontakt

Stanice ČD Martinice v Krkonoších
Martinice v Krkonoších
512 32 Martinice v Krkonoších
Tel.: +420 840 112 113
Email: info@cd.cz

 

Tip na výlet

Navštivte také vyhlášené Krkonošské muzeum v Jilemnici. Muzeum se nachází v prostorách bývalého Jilemnického zámku a nabízí Vám neobvyklé expozice o historii města i celého regionu.

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění