Běžkařská trasa Velká Úpa - Pec pod Sněžkou

V Krkonoších vede spousta hezkých lyžařských běžeckých tras pro milovníky tohoto sportu. Po jedné takové se vydáte krásnou krajinou hor z Velké Úpy do Pece pod Sněžkou.

     

Popis trasy

Tuto Cestu začněte ve Velké Úpě, odkud se vydáte po modré značce na  Vavřincův důl a poté dál k Vlašským boudám, na Hubertovu cestu po žlutě značené cestě a okolo rezervace Černohorská rašelina. Vystoupáte celkem náročným výstupem na Černou horu k Černé boudě.  Odtud trasa pokračuje červenou značkou na Kolínskou boudu a žlutou dolů sjezdem přes Vebrovy a Javorské boudy, směrem na Pec pod Sněžkou. Jedná se o náročnou trasu při výstupu i sjezdu.

 

Body trasy

Velká Úpa – Vavřincův důl – Vlašské Boudy – Hubertova cesta – Černá hora – Kolínská bouda – Vebrovy boudy – Javorské boudy – Pec pod Sněžkou

 

Náročnost

Tato běžkařská trasa patří mezi náročné jak při výstupu ta i při sjezdu.

 

Délka trasy

Celkově ujedete 10,5 km.

 

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění