Poloha na mapě

Běžkařská trasa Pec pod Sněžkou - Malá Úpa

Pro příznivce bíle stopy je připravena tato hezká běžecká trasa v nádherném prostředí Krkonoš.

     

Popis trasy

Startovním bodem tohoto výletu na běžkách bude Pec pod Sněžkou, odtud se vydáte po modré značce směrem na Velkou Úpu a dále lanovkou na Portášky. Pokračujete na běžkách po zelené značce, jedná se o tzv. Pěnkavčí stezku do Malé Úpy – Spáleného mlýna. Potom cesta povede po modré značce dál, až ke kostelíku v Horní Malé Úpě. Odtud se vydáte zpátky na Spálený mlýn, stále po modré turistické značce, z tohoto místa pokračujete až na chatu Jana a z od chaty vede sjezd do Velké Úpy. Pak již tou samou cestou až do Pece pod Sněžkou po modré.

 

Body trasy

Pec pod Sněžkou – Velká Úpa –  vlek Portášky  - Pěnkavčí cesta – Spálený Mlýn – Horní Malá Úpa kostel – Spálený Mlýn – chata Jana – Velká Úpa – Pec pod Sněžkou
 

Náročnost

Středně náročná trasa.

 

Délka trasy

cca 15 km.

zdroj: mapy.cz

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění