/album/fotogalerie-turisticka-trasa-cesta-cesko-polskeho-pratelstvi/ceskopolske-pratelstvi1-jpg/
/album/fotogalerie-turisticka-trasa-cesta-cesko-polskeho-pratelstvi/ceskopolske-pratelstvi2-jpg/
/album/fotogalerie-turisticka-trasa-cesta-cesko-polskeho-pratelstvi/ceskopolske-pratelstvi3-jpg/

Poloha na mapě

Turistická trasa "Cesta česko-polského přátelství"

Kdo by tuto trasu neabsolovoval, jako by v Krkonoších ani nebyl. Velice populární trasa vás provede po nejvyšších hřebenech Krkonoš.

     

Popis trasy

Za poznáváním česko-polské hranice v Krkonoších se vydejte z hraničního přechodu Tvarožník, pokračujte k rozcestníku Česká Budka a na vyhlídku Sněžné jámy, dále k rozcestníku Velký Šišák, Sedlo nad Martinovkou a ke skalám Mužské kameny a Dívčí kameny, k hraničnímu přechodu Špindlerovka, na vyhlídku Mały Szyszak a Słonecznik. Následují další vyhlídky: Wielki Staw, Mały Staw, Větrný hřeben, Sněžka. Dojdete k rozcestníku na Obřím hřebeni a odtud se vypravíte na vrchol Svorové hory, dorazíte k hraničnímu přechodu Soví sedlo a objevíte se u rozcestníku konce cesty.

 

Popis trasy

 Tvarožník – Sněžné jámy - Velký Šišák – Sedlo nad Martinovkou – Mužské kameny – Dívčí kameny – Špindlerovka - Mały Szyszak – Słonecznik - Wielki Staw - Mały Staw – Sněžka – Svorová hora – Soví sedlo

 

Délka trasy

Na obtížné trase ujdete celkem 26,8 km s převýšením 532 m.

 

zdroj: mapa.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění