/album/fotogalerie-naucna-stezka-po-stopach-divadelnich-predku/stopy-divadelnich-predku1-jpg1/
/album/fotogalerie-naucna-stezka-po-stopach-divadelnich-predku/stopy-divadelnich-predku2-jpg/

Poloha na mapě

Naučná stezka Po stopách divadelních předků

Naučná stezka vznikla roku 1986, je značena červenými šipkami s bílým symbolem divadla – maskou. Hlavní směrovku označující okruh Za historií divadla najdete orientačním sloupu na náměstí.

Vysoké nad Jizerou
     

Popis trasy

Nenáročná cesta začíná v horním levém rohu na náměstí ve Vysokém nad Jizerou, tady stávala na zahradě zbouraného hostince U Lantverů od r. l700 do požáru města roku 1834 dřevěná sroubená radnice, kde se od  roku 1798 hrálo divadlo. Přibližně  uprostřed cesty z Vysokého nad Jizerou do Staré Vsi stávala původní huť skláře Mikuláše Queysera, dále projdete okolo staroveské školy, kde kdysi učil František Mařatka, historik vysockého divadla. Do Vysokého se budete navracet starou cestou na trhy a poutě do Bozkova.

 

Délka trasy

 něco přes 4 km

 

zdroj: mapy.cz

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění