Fotogalerie

/album/fotogalerie-naucna-stezka-cernohorske-raseliniste/stezka-raseliniste1-jpg/
/album/fotogalerie-naucna-stezka-cernohorske-raseliniste/stezka-raseliniste2-jpg/
/album/fotogalerie-naucna-stezka-cernohorske-raseliniste/stezka-raseliniste3-jpg/

Poloha na mapě

Naučná stezka Černohorské rašeliniště, Krkonoše

Naučná stezka vás zaujme v Krkonoších netypickým rašeliništěm lesního typu. Během pěší procházky se můžete pokochat nádhernými výhledy od Černé boudy a z Hubertovy vyhlídky.

Černá hora

     

Popis trasy

Naučná stezka je veřejnosti přístupná v období od června do poloviny října. Prostřednictvím chodníků a vyhlídkové věži ze dřeva se s několik tisíc let starým rašeliništěm seznámíte z dostatečné blízkosti. Cestou narazíte na šest informačních tabulí se zprávami o zdejší přírodě, rostlinách a zvířatech. Jestliže se vám nechce hodně stoupat, využijte lanovku z Janských lázní. Trasa je vhodná i pro malé děti a můžete tady  pohodlně projet se sportovním kočárkem. Cyklisté na vlastní okruh rašeliništěm nesmějí. Naučná stezka vede od Černé boudy, na Václavák, Hubertovu vyhlídku a  k Velkým Pardubickým boudám.

 

Délka trasy

 3,5 km

 

zdroj: mapy.cz

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění