/album/fotogalerie-lesnicka-naucna-stezka-u-mlejna/lesnicka-stezka1-jpg1/

Poloha na mapě

Lesnická naučná stezka U Mlejna, Krkonoše

Naučnou stezku U Mlejna najdete v Podkrkonoší na Jilemnicku, přesněji v oblasti Martinických rybníků. Nachází se nedaleko obce Martinice v Krkonoších pod vrchem Bransko.

U Mlejna naučná stezka

     

Popis trasy

Odtud se vychází  z nedalekého místa od roubené stavby tzv. Martinického mlýna. Motto naučné stezky zní: "Les je ostrovem života v člověkem využívané krajině." Na stezce celkově narazíte na sedm zastávek - Martinický mlýn, Obnova Martinických rybníků, Historický vývoj lesa, Na Bubně, Přirozená obnova lesa, Slané bahno, Les mnoha tváří. Naučná stezka se také zaobírá vývojem zdejších lesů a rolí jejich majitelů a správců od časů hraběte Harracha v 17. století až za dob Lesů České republiky, s. p., které spravují lesní pozemky od  roku 1992. 

 

Délka trasy

cca 2 km

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění