/album/fotogalerie-svaty-petr-strazne/svaty-petr-jpg1/

Poloha na mapě

Běžkařská trasa Svatý Petr- Strážné

Běžecká trasa vede ze Špindlerova Mlýna od dolní stanice lanové dráhy Pláně do Strážného na horní parkoviště. Cesta vede líbeznou krajinou Krkonoš.

     

Popis trasy

Začátek trasy je v areálu Svatý Petr u dolní stanice lanovky na Pláně. Odtud vede cesta po žluté značce směrem na Strážné k rozcestí U Struhadel vzdálené zhruba 2,5 km. Z rozcestí pokračuje cesta vpravo směrem na Struhadla a už nevede po žluté značce. Okolo Struhadel vede trasa lesem a je zhruba 3 km dlouhá, pokračuje u Zadních Struhadel opět napojením na žlutou značku, odkud vede dále kolem Boudy Šestidomí až k parkovišti ve Strážném a restauraci U černého Petra.

 

Body trasy

Svatý Petr – rozcestí u Struhadel – Zadní Struhadla – Boudy Šestidomí - Strážné

 

Náročnost

Středně náročná trasa.
 

Celková délka

cca 10,6 km¨

 

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění