/album/fotogalerie-horolezectvi-krkonose/horolezectvi-krkonose1-jpg/
/album/fotogalerie-horolezectvi-krkonose/horolezectvi-krkonose2-jpg/

Poloha na mapě

Horolezectví Krkonoše

V Krkonoších nenajdete moc terénů vhodných k horolezectví, díky táhlým zaobleným hřbetům a zvýšené ochraně přírody.

     

Několik málo skal

Horolezectví a ledolezectví si musíte na území krkonošského národního parku odpustit, protože je zakázáno, výjimkou jsou Hnědé skály (k. ú. Strážné, p.p.č. 1958/1), Hranostají skála (k. ú. Strážné, p.p.č. 1892), Emin kámen (k. ú. Labská, p.p.č. 103/16, 17) a Lubošské skály (k. ú. Harrachov, p.p.č. 1033/36). Mezi méně navštěvované jsou Čížkovy kameny z pískovce nad Bohuslavicemi nedaleko města Trutnov. Na zmíněných cvičných terénech jde lézt celoročně – vždy během dne za světla až do západu slunce. Pro všechny terény platí zvláštní režim daný pro KRNAP.

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Doporučujeme

Vyražte do krajiny stolových hor se známou Pravčickou bránou a vyberte si ubytování v obci Jetřichovice v Českém Švýcarsku. Objevte krásy národního parku.

 

V zimě na běžky, v létě báječné místo pro Vaši dovolenou. Vyberte si ubytování  Adršpach a probádejte známá Adršpašská skalní města.

 

Vydejte se za poznáním a památkami do Orlických hor. Rezervujte si ubytování Deštné v Orlických horách a okolí a navštivte jedno z nejhezčích turistických míst v regionu.

Certifikáty a ocenění