/album/fotogalerie174/lyzarsky-areal-mlade-buky-11-jpg/
/album/fotogalerie174/lyzarsky-areal-mlade-buky-1-jpg/
/album/fotogalerie174/lyzarsky-areal-mlade-buky-3-jpg/
/album/fotogalerie174/lyzarsky-areal-mlade-buky-6-jpg/
/album/fotogalerie174/lyzarsky-areal-mlade-buky-7-jpg/
/album/fotogalerie174/lyzarsky-areal-mlade-buky-12-jpg/

Poloha na mapě

Areál Mladé Buky - Krkonoše

Areál Mladé Buky leží ve východních Krkonoších, 6 km od Trutnova a je velmi dobře dostupný od hlavní silnice z Trutnova do Pece pod Sněžkou.

     

Areál Mladé Buky a okolí

Bohatá nabídka služeb dělá z Mladých Buků místo, kam se lidé rádi vracejí. V obci můžete využít: Půjčovnu kol a elektrokol, BikePark, Bobovou dráhu Bertu, Dětský letní a zimní KIDpark, tubingovou dráhu, čertovskou stezku, naučnou stezku, lesní plovárnu, jízdárnu, golfový areál. Mezi turisticky zajímavá místa patří Zakletá studánka - místo dalekého výhledu, památný dub, kostel Sv. Kateřiny Alexandrijské, památník padlým 1. světové války, kaple Sv. Antonína, Pekelské rybníky, Hrad Břecštejn, Stachellberg, Hrádeček Václava Havla. Samozřejmostí je parkování zdarma, hotely, penziony, restaurace, autobusové a železniční zastávky, lékař, pošta, fotbalový stadion atd.

 

Bobová dráha

Bobová dráha Berta je svou délkou 1.5 km nejdelší dráhou v Krkonoších. V horní stanici Vás uchvátí dokonalý výhled na panorama východních Krkonoš. Denní i večerní ježdění, příjemná obsluha a ojedinělý zážitek z jízdy překrásnou přírodou z Vás udělají příznivce tohoto druhu zábavy. Tento typ bobové dráhy umožňuje celoroční provoz i provoz za nepříznivých podmínek. Vozy, které mohou dosáhnout rychlosti přes 40 km/hod jsou dvoumístné, tudíž není problém svézt menší děti. Děti do 8 let smí jezdit pouze v doprovodu osoby starší 12 let. Dráha splňuje veškeré bezpečnostní předpisy. Děti do 6 let jezdí ZDARMA! Bezplatné parkování hned u nástupní stanice bobové dráhy.

 

 • Cena za 1 jízdu

 • Dospělí 65Kč
 • Junior/senior 55 Kč
 • Děti 45 Kč
 • Cena za 5 jízd

 • Dospělí 295 Kč
 • Junior/senior 200 Kč
 • Děti 200 Kč

 

Letní tubing

Nejdelší 136 m dlouhá tubingová dráha v ČR. Plastové tuby Vás bezpečně provezou několika klopenými zatáčkami až do cíle. Tato letní atrakce je vhodná jak pro děti od 6 let, tak pro dospělé.

 • Max. hmotnost 100 kg

 

Dětské hřiště

Těm nejmenším nabízíme možnost vyřádit se na velkém dětském hřišti, kde na ně čeká:

 • Bungee trampolína 
 • Šestimístné trampolínové pole 
 • 16 m dlouhá nafukovací housenka Megi 
 • Pérové a pevné houpačky 
 • Prolézací hrady a další

Prolézací hrady a další Používání hřiště, jeho vybavení a zařízení, je určeno pro věkovou hranici od 3 do 15 let (mimo bungee trampolínu). Starší osoby nemají na hřiště přístup, mimo osob vykonávající dozor a dohled nad dětmi (mimo bungee trampolínu). V letní sezóně je na hřišti také menší nafukovací bazének pro osvěžení.


Vstupenky na dětské hřiště můžete zakoupit na kterékoliv pokladně v areálu. Součástí hřiště jsou i odpočinkové lavice a stoly, ke kterým si rodiče mohou přinést občerstvení např. z přilehlé Rotundy Nebíčko. V blízkosti hřiště (30m) je WC. Vstup možný i s kočárky.

Tipy na výlety

Čertovská stezka pro děti

Na 500 m dlouhé stezce se na 10 stanovištích děti dozvědí, co místní pekelští čerti všechno dovedou. Stezka se nachází cca 200m od parkoviště u Bobové dráhy Berta. Každé stanoviště má svůj vymyšlený příběh a úkol, jehož splněním se děti učí a baví zároveň. Každá postava čerta symbolizuje nějakou činnost či atrakci, kterou místní areál nabízí. Stezka je přístupná široké veřejnosti a zcela zdarma.

 

Naučná stezka okolo Pekelského vrchu

Naučná stezka v délce 10,4 km vede překrásnou přírodou přes Hrádeček, místem spojeným se životem a smrtí prezidenta Václava Havla. Stezka seznamuje návštěvníky s historií lyžování Mladých Buků, ale také s historií obce a blízkého okolí. Návštěvníci se mohou kochat krásami Přírodního parku Hrádeček a výhledy na Východní Krkonoše. Stezka zavádí turisty na doposud málo navštěvovaná místa. Každoročně se zde pořádá množství turistických pochodů.

 

Kontakt

Adresa: Kalná voda 7, Mladé Buky
Info: www.areal-mladebuky.cz

Telefon: +420 775 340 712

E-mail: Info@areal-mladebuky.cz